Skip to main content

Káposztás pogácsa

Nagyon ideje volt egy fúziós receptnek. A pogácsát imádom. Mégis ritkán készítek, mert hizlal:) Ugyanis nem bírom megállni, hogy ne egyem folyton, főleg frissiben.. Most véletlenül mégis olyan receptbe botlottam aminek nem tudtam ellenállni, hisz a dinsztelt káposztát talán még a pogácsánál is jobban imádom!
Jöjjön hát az én receptem hozzá:


Hozzávalók:
a tésztához:
75 dkg liszt,
1,5 tojás,
2x 200ml-s "Aggeladitsa" joghurt (ennél folyósabbat nem találok errefelé),
15 dkg olvasztott vaj,
2 tasak száraz élesztő,
1,5 csapott teáskanál só,
1 mokkáskanál kristálycukor.

A káposztához:
1 kg káposzta (tisztítás után),
só,
fél ujjnyi olívaolaj,
1 kis fej vöröshagyma,
1 mokkáskanál kristálycukor,
1 teáskanál frissen őrölt bors.

A tetejére:
0,5 tojás.

Habár a hagymát kifelejtettem belőle, mégis nagyon finom lett, puha, omlós, csak úgy olvadt el a számban. Sajnos aznap este ettem, azóta nem ehetek mert egészségügyi gondjaim miatt (amik miatt bőbeszédű sem tudok lenni, mert fáj a kezem) 5 napig só-nélküli diétára lettem fogva. Így egy jó adagot lefagyasztottam és bepótolom majd utána!


eredeti magyar alapanyagokkal és élvezetes leírással ITT!

Comments

duende said…
Csodaszépek lettek Ágni! :)
Örülök hogy ízlett. És jobbulást kívánok, gyógyulj meg minél gyorsabban!
Zsuzsanna said…
Ó, vigyázz magadra! Nehogy görög könyha nélkül maradjunk... Jobbulást kívánok.
marisz57 said…
Imádom a káposztás pogácsát! Már a fagyasztóban várja a dinsztelt káposzta a pogácsasütő napot.
Talán izületi gyulladásosak a kezeid?
Agni said…
Köszi nektek, nem ízületi gyulladás, hanem frosen shoulder nevű baromság, válltömlőgyulladás vagy mi a szösz, már legalább 6 hónapja tart, most már csak jobb lehet, mert beinjekcióztak kortizont, ez már a végső lépések egyike. Szóval van remény:)

Popular posts from this blog

Fügelekvár (Μαρμελάδα σύκο)

No itt az első aktuális beírás. Az utóbbi időben gyűjtögető életmódot folytatok:) Begyűjtök és elteszek:) Sajnos fügefa nincs a kertben és az udvaron. Férjem-uram semmiképpen nem akart, mert hogy olyan erősek a gyökerei, hogy később csak gondot okoznának a kertben vagy akár a ház alapjainál. Ugyanilyen okból nincsen eperfánk. Mindkettő miatt mindig szomorú vagyok, mikor eszembe jut, mert ez a két legnagyobb természetes árnyékot nyújtó nemesített fa Görögországban és annyira szerettem volna velük beárnyékolni a kertet. De végülis ami fa-dolog, azt ráhagyom, így fügefa nincs. Van viszont a környéken dögivel, úton útfélen. Nem mindegyiken van jó vagy bő gyümölcstermés, de sokszor kisebb nyeszlett fákon meglepően sok és jó minőségű füge terem. 

Bujurdi (Μπουγιουρντί)

Apu és a babgulyás A mai babgulyás mellé, amit mindig szigorúan görögösen készítek, ami elsősorban azt jelenti, húsmentesen, készítettem kiegészítésképpen egy bujurdit . A bujurdi többféle lehet, a legismertebb  a paprika és feta sütőben. Leírom azt a változatot, amit mi nagyon szeretünk és bármilyen hamar összecsapott ebéd méltó kiegészítése (már ha éppen akadnak otthon hozzávaló alapanyagok).

Kecskesült

Görögország legtöbb vidékén ünnepi asztal része általában a kecskesült, időszaktól függetlenül. Lehet az karácsonyi vagy Húsvéti (főleg) asztal, vagy bármilyen öröm megünneplésére rendezett vendéglátás, a kecskesült mindig megállja a helyét az ünnepi asztalon, de a hétköznapokban is. Nem csoda, hisz rengeteg a kecske a sziklás, kopár hegyeken, főleg a szigeteken. Ezek a kecskék, melyek szabadon vannak tenyésztve, valami elképesztő tehetséggel másznak fel a  legmagasabb hegyek, legmeredekebb sziklafaira is. Húsuk talán a legegészségesebb, hisz növényekkel táplálkoznak, különlegesen szereik az olívafa leveleit. Már leírtam a kecskesült készítését ( kecskesült 1 , kecskesült 2 , kecskesült 3 ) így most csak a képeket mutatom meg. Én nagyon szeretem, ünnepekkor előszeretettel készítem, nagyon "hálás" étel, nem lehet csalódni benne, ráadásul  csak bedobom a sütőbe és ottfelejtem..