Skip to main content

Tengeri sügér (Πέρκα)

Időközönként szoktam fagyasztott sügért venni, általában a nagyobb, kövérebb fajtából. Most 2 kisebb szeletet vettem, majdnem olyanok voltak, mint 2 nagydarab lepényhal.

Nagyon egyszerű kaja, mi nagyon szeretjük.
A halakat miután kiolvasztottam betettem egy tepsibe. A tepsibe azelőtt beleöntöttem a lé felét. A lé olívaolajban mixelt 2 cikk fokhagyma és egy citrom leve. A lé másik felét a halakra és melléjük öntöttem. Felvágtam egy krumplit nagyobb darabokra, olajoztam, sóztam, borsoztam őket és az üres helyeket kitömtem vele.


Leterítettem a tepsit  alumíniumfóliával, mert nem finom ha a fokhagyma megég, csak ha párplódik. Mikor kész volt, levettem a fóliát és kicsit hagytam megpirulni az ételt.


A saláta párolt brokkoli és karfiol volt. Ezeket rózsáira szedem, a párológépben puhára párolom, utána citromlével és olívaolajjal megöntözöm. Sózni mindenki a tányérjában szokta, illetve csak én:)


Jó étvágyat!:)

Comments

Popular posts from this blog

Fügelekvár (Μαρμελάδα σύκο)

No itt az első aktuális beírás. Az utóbbi időben gyűjtögető életmódot folytatok:) Begyűjtök és elteszek:) Sajnos fügefa nincs a kertben és az udvaron. Férjem-uram semmiképpen nem akart, mert hogy olyan erősek a gyökerei, hogy később csak gondot okoznának a kertben vagy akár a ház alapjainál. Ugyanilyen okból nincsen eperfánk. Mindkettő miatt mindig szomorú vagyok, mikor eszembe jut, mert ez a két legnagyobb természetes árnyékot nyújtó nemesített fa Görögországban és annyira szerettem volna velük beárnyékolni a kertet. De végülis ami fa-dolog, azt ráhagyom, így fügefa nincs. Van viszont a környéken dögivel, úton útfélen. Nem mindegyiken van jó vagy bő gyümölcstermés, de sokszor kisebb nyeszlett fákon meglepően sok és jó minőségű füge terem. 

Bujurdi (Μπουγιουρντί)

Apu és a babgulyás A mai babgulyás mellé, amit mindig szigorúan görögösen készítek, ami elsősorban azt jelenti, húsmentesen, készítettem kiegészítésképpen egy bujurdit . A bujurdi többféle lehet, a legismertebb  a paprika és feta sütőben. Leírom azt a változatot, amit mi nagyon szeretünk és bármilyen hamar összecsapott ebéd méltó kiegészítése (már ha éppen akadnak otthon hozzávaló alapanyagok).

Kecskesült

Görögország legtöbb vidékén ünnepi asztal része általában a kecskesült, időszaktól függetlenül. Lehet az karácsonyi vagy Húsvéti (főleg) asztal, vagy bármilyen öröm megünneplésére rendezett vendéglátás, a kecskesült mindig megállja a helyét az ünnepi asztalon, de a hétköznapokban is. Nem csoda, hisz rengeteg a kecske a sziklás, kopár hegyeken, főleg a szigeteken. Ezek a kecskék, melyek szabadon vannak tenyésztve, valami elképesztő tehetséggel másznak fel a  legmagasabb hegyek, legmeredekebb sziklafaira is. Húsuk talán a legegészségesebb, hisz növényekkel táplálkoznak, különlegesen szereik az olívafa leveleit. Már leírtam a kecskesült készítését ( kecskesült 1 , kecskesült 2 , kecskesült 3 ) így most csak a képeket mutatom meg. Én nagyon szeretem, ünnepekkor előszeretettel készítem, nagyon "hálás" étel, nem lehet csalódni benne, ráadásul  csak bedobom a sütőbe és ottfelejtem..