Skip to main content

Olívabogyós paradicsomos csirke

Ez volt az egyik étel, amit a "Görög ízek és vidékek" c. dokumentumfilm húsvéti forgatásakor készítettünk az Eviai Roviesben. Azóta készültem itthon elkészíteni, de itt ahol élek, sehogy sem jutottam hozzá az édeskömény-maghoz. Most végre valahára sikerült beszereznem és már másnap elkészült ez a különleges ízvilágú csibe.



Jöjjön hát a recept.


Hozzávalók:

1 csirke 8 részre darabolva
4 ek olívaolaj
2 cikk fokhagyma
1 ágacska rozmaring
1 ágacska zsálya
2 babérlevél
1 borospohár fehérbor
1 nagy érett paradicsom apróra vágva vagy 1 konzerv paradicsom
1 kk édeskömény mag
1 csésze zöld, töltött olívabogyó
só, bors

Elkészítés:

A csirkedarabokat a felhevített olívaolajon pirosra sütjük. Hozzáadjuk a fokhagymát, a rozmaringot, zsályát és a babérleveleket.


 Leöntjük a borral, majd amikor az alkohol elpárolgott az ételbe öntjük az apróra darabolt paradicsomot, sózzuk, borsozzuk és beletesszük az édesköménymagot.


 Lefedve ¾-1 órát főzzük, vigyázva, hogy ne égjen oda. Ha esetleg oda akarna kapni, kevés vizet adunk hozzá. Amikor a csirke megpuhult és a mártás alatta besűrűsödött, hozzáadjuk az olívákat, összekeverjük, majd melegen tálaljuk.




Comments

orsi said…
jó kis recept, tetszik, megvan mi lesz a vacsi :) már régóta megakartam kérdezni tőletek, kedves háziasszony társaim, hogy ti mit csináltok az elhasznált olajjal, erre ma rábukkantam erre az oldalra... http://glurl.co/b-olaj . végre nem öntöm a lefolyóba, ti se tegyétek. adjátok le a kijelölt MOL töltőállomásokon
Agni said…
Kösz a tippet, de itt Görögországban ez nincs :(

Popular posts from this blog

Fügelekvár (Μαρμελάδα σύκο)

No itt az első aktuális beírás. Az utóbbi időben gyűjtögető életmódot folytatok:) Begyűjtök és elteszek:) Sajnos fügefa nincs a kertben és az udvaron. Férjem-uram semmiképpen nem akart, mert hogy olyan erősek a gyökerei, hogy később csak gondot okoznának a kertben vagy akár a ház alapjainál. Ugyanilyen okból nincsen eperfánk. Mindkettő miatt mindig szomorú vagyok, mikor eszembe jut, mert ez a két legnagyobb természetes árnyékot nyújtó nemesített fa Görögországban és annyira szerettem volna velük beárnyékolni a kertet. De végülis ami fa-dolog, azt ráhagyom, így fügefa nincs. Van viszont a környéken dögivel, úton útfélen. Nem mindegyiken van jó vagy bő gyümölcstermés, de sokszor kisebb nyeszlett fákon meglepően sok és jó minőségű füge terem. 

Bujurdi (Μπουγιουρντί)

Apu és a babgulyás A mai babgulyás mellé, amit mindig szigorúan görögösen készítek, ami elsősorban azt jelenti, húsmentesen, készítettem kiegészítésképpen egy bujurdit . A bujurdi többféle lehet, a legismertebb  a paprika és feta sütőben. Leírom azt a változatot, amit mi nagyon szeretünk és bármilyen hamar összecsapott ebéd méltó kiegészítése (már ha éppen akadnak otthon hozzávaló alapanyagok).

Kecskesült

Görögország legtöbb vidékén ünnepi asztal része általában a kecskesült, időszaktól függetlenül. Lehet az karácsonyi vagy Húsvéti (főleg) asztal, vagy bármilyen öröm megünneplésére rendezett vendéglátás, a kecskesült mindig megállja a helyét az ünnepi asztalon, de a hétköznapokban is. Nem csoda, hisz rengeteg a kecske a sziklás, kopár hegyeken, főleg a szigeteken. Ezek a kecskék, melyek szabadon vannak tenyésztve, valami elképesztő tehetséggel másznak fel a  legmagasabb hegyek, legmeredekebb sziklafaira is. Húsuk talán a legegészségesebb, hisz növényekkel táplálkoznak, különlegesen szereik az olívafa leveleit. Már leírtam a kecskesült készítését ( kecskesült 1 , kecskesült 2 , kecskesült 3 ) így most csak a képeket mutatom meg. Én nagyon szeretem, ünnepekkor előszeretettel készítem, nagyon "hálás" étel, nem lehet csalódni benne, ráadásul  csak bedobom a sütőbe és ottfelejtem..