Skip to main content

Update kalács

Mióta nem írtam egy csomót főztem persze, de vagy ugyanazokat a régi dolgaimat vagy nem volt időm írni. Időközben a kaláccsal is próbálkozgattam, az első próbálkozásom egy olyan tészta gyúrása, amit kézzel lehet gyúrni, formázni. Ennek érdekében egyszerűen kevesebb tejet tettem a tésztába mint az előbbi kalács-post-ban leírt hozzávalóknál, tehát a 1/2 kg liszthez csak 200 ml-t. Nem mondhatom, hogy tökéletes lett, mert másnapra nem volt olyan puha, mint a 250 ml-s recept kalácsa. Ilyen volt:




Így aztán visszatértem az eredeti recepthez és a puha tésztához, amit puhasága ellenére szépen lehet formálni olajos kézzel. Egy szép 4-s fonást csináltam, amit kezdtünk is levideózni a fiammal de a végén belebonyolódtam és nagy nevetés lett belőle, így nem teszem fel a  webre:) Az eredmény egy csodálatosan finom, puha, napokig omlós kalács:)





Comments

Vicuska said…
Azért a videót is megnéztem volna :D

Popular posts from this blog

Bujurdi (Μπουγιουρντί)

Apu és a babgulyás A mai babgulyás mellé, amit mindig szigorúan görögösen készítek, ami elsősorban azt jelenti, húsmentesen, készítettem kiegészítésképpen egy bujurdit . A bujurdi többféle lehet, a legismertebb  a paprika és feta sütőben. Leírom azt a változatot, amit mi nagyon szeretünk és bármilyen hamar összecsapott ebéd méltó kiegészítése (már ha éppen akadnak otthon hozzávaló alapanyagok).

Fügelekvár (Μαρμελάδα σύκο)

No itt az első aktuális beírás. Az utóbbi időben gyűjtögető életmódot folytatok:) Begyűjtök és elteszek:) Sajnos fügefa nincs a kertben és az udvaron. Férjem-uram semmiképpen nem akart, mert hogy olyan erősek a gyökerei, hogy később csak gondot okoznának a kertben vagy akár a ház alapjainál. Ugyanilyen okból nincsen eperfánk. Mindkettő miatt mindig szomorú vagyok, mikor eszembe jut, mert ez a két legnagyobb természetes árnyékot nyújtó nemesített fa Görögországban és annyira szerettem volna velük beárnyékolni a kertet. De végülis ami fa-dolog, azt ráhagyom, így fügefa nincs. Van viszont a környéken dögivel, úton útfélen. Nem mindegyiken van jó vagy bő gyümölcstermés, de sokszor kisebb nyeszlett fákon meglepően sok és jó minőségű füge terem. 

Kecskesült

Görögország legtöbb vidékén ünnepi asztal része általában a kecskesült, időszaktól függetlenül. Lehet az karácsonyi vagy Húsvéti (főleg) asztal, vagy bármilyen öröm megünneplésére rendezett vendéglátás, a kecskesült mindig megállja a helyét az ünnepi asztalon, de a hétköznapokban is. Nem csoda, hisz rengeteg a kecske a sziklás, kopár hegyeken, főleg a szigeteken. Ezek a kecskék, melyek szabadon vannak tenyésztve, valami elképesztő tehetséggel másznak fel a  legmagasabb hegyek, legmeredekebb sziklafaira is. Húsuk talán a legegészségesebb, hisz növényekkel táplálkoznak, különlegesen szereik az olívafa leveleit. Már leírtam a kecskesült készítését ( kecskesült 1 , kecskesült 2 , kecskesült 3 ) így most csak a képeket mutatom meg. Én nagyon szeretem, ünnepekkor előszeretettel készítem, nagyon "hálás" étel, nem lehet csalódni benne, ráadásul  csak bedobom a sütőbe és ottfelejtem..