Skip to main content

Csicseriborsó hamburger (Χάμπουργκερ από ρεβύθια)

Ez egy nagyon nagyon finom valami! Mikor készítettem, nem sok reményt fűztem hozzá, de gondoltam, kipróbálom. Hát az eredmény fergeteges sikert aratott! Alig várom, megint készítsek! 
A csicseriborsó nagyon jól helyettesíti a húst, igaz elég nehéz a gyomornak és aki nincs hozzászokva, az jobban teszi, ha nem zabál be belőle túlságosan:)
Meg hát hüvelyes, így serkenti a bélmozgást, tehát ne olyankor fogyasszuk, amikor este valami fontos találkánk van:)

Az étel érdekessége, hogy a csicseriborsót nem főzzük meg felhasználás előtt. Be kell áztatni a készítés előtt való nap estéjén hideg vízbe, majd másnap felhasználni. 
Írom is, én hogyan készítettem.



Hozzávalók:

300 gr csicseriborsó
2 közepes lila-hagyma
1/2 marék petrezselyem
1/2 marék menta
4-5 kanál liszt 
1 csapott kiskanál só
1 csapott kiskanál köménypor
1 kiskanál sütőpor
bors

A fenti képen látszik, mennyi petrezselymet és mentát tettem bele. A borsót, petrezselymet, mentát és hagymát együtt összemixeltem, de csak éppen egy kicsit, jó durvára törve hagytam a borsót. Hozzáadtam az egészhez a lisztet, sót, köményport, sütőport, borst és a kezemmel összemorzsoltam mindent. Ahogy a kezemmel gyúrtam, a hagyma kiengedte magából a nedvességet és összeállt a massza. Nem szabad túllisztezni, de annyi kell, hogy éppen összeálljon az egész. Nem lesz olyan keményre összeállt massza, mint a húsból, de csak annyira fontos összedolgozni, hogy ahogy betesszük a tepsibe, ne essen szét. 




Akkora pogácsákat készítettem, mint a hamburgerkenyerek. Én saját hamburgerkenyeret használtam fel, melynek a készítését ITT írtam le. Forró olajban kisütöttem mind, majd konyhapapírra szedtem.


A hamburgerzsemléket meg lehet kenni majonézzel, de én avokádó-krémet teszek, ez böjtös is. Majd egy másik postban leírom, hogyan kell készíteni, nagyon egyszerű.
Aztán jöhet, amihez mindenkinek kedve van, én tettem római saláta levelet, egy kerek szelet paradicsomot és egy szelet hagymát. Isteni volt!:)






Ez volt hozzá a saláta.)

Comments

Anonymous said…
Hát ez csak finom lehet, csicseriborsóval és mentával! Micsoda párosítás : ) Teljesen sima fehérbabból csináltam "fasírtot" nemrég, mikor nem engedte a párom, hogy darláthúst vegyek (esetleges lóhús...), az is isteni finom volt!

Popular posts from this blog

Fügelekvár (Μαρμελάδα σύκο)

No itt az első aktuális beírás. Az utóbbi időben gyűjtögető életmódot folytatok:) Begyűjtök és elteszek:) Sajnos fügefa nincs a kertben és az udvaron. Férjem-uram semmiképpen nem akart, mert hogy olyan erősek a gyökerei, hogy később csak gondot okoznának a kertben vagy akár a ház alapjainál. Ugyanilyen okból nincsen eperfánk. Mindkettő miatt mindig szomorú vagyok, mikor eszembe jut, mert ez a két legnagyobb természetes árnyékot nyújtó nemesített fa Görögországban és annyira szerettem volna velük beárnyékolni a kertet. De végülis ami fa-dolog, azt ráhagyom, így fügefa nincs. Van viszont a környéken dögivel, úton útfélen. Nem mindegyiken van jó vagy bő gyümölcstermés, de sokszor kisebb nyeszlett fákon meglepően sok és jó minőségű füge terem. 

Bujurdi (Μπουγιουρντί)

Apu és a babgulyás A mai babgulyás mellé, amit mindig szigorúan görögösen készítek, ami elsősorban azt jelenti, húsmentesen, készítettem kiegészítésképpen egy bujurdit . A bujurdi többféle lehet, a legismertebb  a paprika és feta sütőben. Leírom azt a változatot, amit mi nagyon szeretünk és bármilyen hamar összecsapott ebéd méltó kiegészítése (már ha éppen akadnak otthon hozzávaló alapanyagok).

Kecskesült

Görögország legtöbb vidékén ünnepi asztal része általában a kecskesült, időszaktól függetlenül. Lehet az karácsonyi vagy Húsvéti (főleg) asztal, vagy bármilyen öröm megünneplésére rendezett vendéglátás, a kecskesült mindig megállja a helyét az ünnepi asztalon, de a hétköznapokban is. Nem csoda, hisz rengeteg a kecske a sziklás, kopár hegyeken, főleg a szigeteken. Ezek a kecskék, melyek szabadon vannak tenyésztve, valami elképesztő tehetséggel másznak fel a  legmagasabb hegyek, legmeredekebb sziklafaira is. Húsuk talán a legegészségesebb, hisz növényekkel táplálkoznak, különlegesen szereik az olívafa leveleit. Már leírtam a kecskesült készítését ( kecskesült 1 , kecskesült 2 , kecskesült 3 ) így most csak a képeket mutatom meg. Én nagyon szeretem, ünnepekkor előszeretettel készítem, nagyon "hálás" étel, nem lehet csalódni benne, ráadásul  csak bedobom a sütőbe és ottfelejtem..