Skip to main content

gorogkonyha.com VERSUS gorogkonyha.blogspot.com

 Nem tudom mikor, vagy hogy egyáltalán itt most rám talál-e valaki a régi olvasóim közül, nem közöltem senkivel mi lett a bloggal. Annyi lett, hogy már évek óta igaziból le akartam zárni, mert nem tudtam vele foglalkozni, de valahogy sosem vitt rá a lélek, mert  a rengeteg tartalom amit hosszú évek kitartó munkájával létrehoztam, nincs rendszerezve, lementve, a könyveim is csak interneten vannak, nekem nincs egy példányom belőlük, szóval trehány, rendetlen vagyok és emiatt nem zártam le a blogot végleg, ne vesztődjenek el a dolgaim..habár ki a fenét fognak érdekelni, ha már nem leszek, ez egy jó kis másik kérdés... Fizettem évente 10 eurót, tudom nem sok, a gorogkonyha,com domain névért, aztán mikor az idén lejárt, úgy döntöttem vége-viheti aki akarja, nem tudtam vele élni okosan, ahogy kellett volna, sok pénzt lehetett volna belőle kisajtolni, de sosem voltam egy kereskedő fajta. 

Annyi nehézség volt az elmúlt 10 évben, amennyi elég lenne 30-ra is, úgyhogy bele is vagyok mindenbe fáradva, ráadásul telnek az évek is fölöttem. Aztán meg kinek írjam a blogot, mostmár rettenetesen gyors a ritmus a neten, az elmúlt tíz évben totálisan megváltozott a főzési stílus is és az új trend minden, csak nem klasszikus. A gyors ritmust jól tükrözi a Tik Tok, ami véleményem szerint az új nagyon biztató trend és bizonyosan előre fog törni, ha az FB nem talál ki valamit, ezt a  játszmát a kínaiak viszik. Én is csináltam kontót a Tik Tok-on, az egyik a kutyámról szól, a neve @tomcikutya, ide igyekszem feltölteni a sok kutyás videómat ami a telefonomon van, hogy a telefonom ürítsem kicsit, a másik a @gorogkonyha, mi is lehetne és itt lehet látni pár tiktokos próbálkozásom, de hazudnék ha azt mondanám nem fáraszt az egész. Nem is tudom meddig fogom csinálni, ha egyáltalán. Pár jobb év után a nagy nehézségek visszatértek, pedig azt hittem már ilyen nem lesz, úgyhogy most minden van, csak kedv nincs, pedig önként vállaltam, de mindig más a gyakorlat, minta a teória. Plusz a koronavírus, karantén, több mint fél éve itthonról dolgozom, nincs kapcsolatom emberekkel a családomon kívül, még nyáron valahogy volt, mert lejártam a tengerre, de most teljesen bezáródtam. Summa summárum fáradt és öreg vagyok már a blogoláshoz is, de azért írni szeretek, főzni muszáj, talán itt folytatom, valahova le kell jegyezni miket csinálok, ha még nincs lejegyezve. Ja igen 8 év paleo után visszatértem normál étkezésre - nem részletezném milyen meggondolásból, valszeg nem jól tettem, de egyelőre rettenetesen élvezem a pitákat, amiket ennyi éven át nem ettem, igaz az aranyérnek nem örülök, ami megjelent a megváltozott étkezés miatt. Na ennyi, nem egy jókedvű post, de hát végülis magamnak írok, mondom aki rámtalál OK, de én egy szóval nem szóltam senkinek az új címről.. majd kialaul az új rend itt is..

Comments

Popular posts from this blog

Fügelekvár (Μαρμελάδα σύκο)

No itt az első aktuális beírás. Az utóbbi időben gyűjtögető életmódot folytatok:) Begyűjtök és elteszek:) Sajnos fügefa nincs a kertben és az udvaron. Férjem-uram semmiképpen nem akart, mert hogy olyan erősek a gyökerei, hogy később csak gondot okoznának a kertben vagy akár a ház alapjainál. Ugyanilyen okból nincsen eperfánk. Mindkettő miatt mindig szomorú vagyok, mikor eszembe jut, mert ez a két legnagyobb természetes árnyékot nyújtó nemesített fa Görögországban és annyira szerettem volna velük beárnyékolni a kertet. De végülis ami fa-dolog, azt ráhagyom, így fügefa nincs. Van viszont a környéken dögivel, úton útfélen. Nem mindegyiken van jó vagy bő gyümölcstermés, de sokszor kisebb nyeszlett fákon meglepően sok és jó minőségű füge terem. 

Bujurdi (Μπουγιουρντί)

Apu és a babgulyás A mai babgulyás mellé, amit mindig szigorúan görögösen készítek, ami elsősorban azt jelenti, húsmentesen, készítettem kiegészítésképpen egy bujurdit . A bujurdi többféle lehet, a legismertebb  a paprika és feta sütőben. Leírom azt a változatot, amit mi nagyon szeretünk és bármilyen hamar összecsapott ebéd méltó kiegészítése (már ha éppen akadnak otthon hozzávaló alapanyagok).

Kecskesült

Görögország legtöbb vidékén ünnepi asztal része általában a kecskesült, időszaktól függetlenül. Lehet az karácsonyi vagy Húsvéti (főleg) asztal, vagy bármilyen öröm megünneplésére rendezett vendéglátás, a kecskesült mindig megállja a helyét az ünnepi asztalon, de a hétköznapokban is. Nem csoda, hisz rengeteg a kecske a sziklás, kopár hegyeken, főleg a szigeteken. Ezek a kecskék, melyek szabadon vannak tenyésztve, valami elképesztő tehetséggel másznak fel a  legmagasabb hegyek, legmeredekebb sziklafaira is. Húsuk talán a legegészségesebb, hisz növényekkel táplálkoznak, különlegesen szereik az olívafa leveleit. Már leírtam a kecskesült készítését ( kecskesült 1 , kecskesült 2 , kecskesült 3 ) így most csak a képeket mutatom meg. Én nagyon szeretem, ünnepekkor előszeretettel készítem, nagyon "hálás" étel, nem lehet csalódni benne, ráadásul  csak bedobom a sütőbe és ottfelejtem..