Skip to main content

Statisztika-évforduló

A blogomat pontosan 2 éve kezdtem írni, igaz hogy a már évek óta meglévő görög receptes oldalam beírásait hoztam át ide. Az eredeti receptes oldalam, a http://gorogrecept.homestead.com a mai napig egy kapuoldalon át nagyon sok látogatót hoz, ezért is esik nehezemre megszüntetni. Ez a régi oldal valamikor 2006 körül alakult, aztán stagnált úgy 2007-2008 idején, amikor rájöttem, mennyien koppintottak az oldalamról anélkül, hogy bár egy szót szóltak volna. Aztán lett ez a nagy "gasztroblog boom" kb. 2 éve és akkor úgy gondoltam, ilyen formában már szívesebben teszem közzé, hisz ilyen blogformában már teljesen érvényesülni tud az, amiben az én blogom egyedülálló, vagyis az a tény, hogy én valóban Görögországban élve vezetem a görög konyhámat. Azóta is többször találkoztam receptjeimmel, még folyóiratban is, ahol annyi fáradtságot sem vettek, átírják jellegzetes szócsavarásos stílusomat. De hát ez az internet, a végtelen lehetőségek tárháza:) A gyorsabbé és szemfülesebbé a világ, ez már mindenhol így van. Aztán meg időközben rengeteg remek gasztroblog jelent meg, ahol teljesen profi képekkel és főzési technikákkal lehet találkozni amatőr konyhákban, így az enyém már nem olyan érdekes, hogy bármi féltenivalóm lenne:)

Ebben a beírásban fel szeretném tenni az elmúlt 2 év top ten-jét, hihetetlen, hogy a csicseriborsó-levesem milyen előnnyel veri a  többit!


Szívesen veszek bármilyen kérdést, főzésre felkérést továbbra is itt, a Facebook-on, iwiw-en vagy Twitteren.

További jó főzőcskét velem!

Comments

Anonymous said…
Én csak mostanában fedeztem fel a blogodat, de nagyon örülök neki. Szívem csücske Görögország:)
Kreatív konyha said…
Gratulálok a 2 évhez!!! Tényleg érdekes, hogy a csicseriborsóleves a lista aranyérmese :)

Popular posts from this blog

Fügelekvár (Μαρμελάδα σύκο)

No itt az első aktuális beírás. Az utóbbi időben gyűjtögető életmódot folytatok:) Begyűjtök és elteszek:) Sajnos fügefa nincs a kertben és az udvaron. Férjem-uram semmiképpen nem akart, mert hogy olyan erősek a gyökerei, hogy később csak gondot okoznának a kertben vagy akár a ház alapjainál. Ugyanilyen okból nincsen eperfánk. Mindkettő miatt mindig szomorú vagyok, mikor eszembe jut, mert ez a két legnagyobb természetes árnyékot nyújtó nemesített fa Görögországban és annyira szerettem volna velük beárnyékolni a kertet. De végülis ami fa-dolog, azt ráhagyom, így fügefa nincs. Van viszont a környéken dögivel, úton útfélen. Nem mindegyiken van jó vagy bő gyümölcstermés, de sokszor kisebb nyeszlett fákon meglepően sok és jó minőségű füge terem. 

Bujurdi (Μπουγιουρντί)

Apu és a babgulyás A mai babgulyás mellé, amit mindig szigorúan görögösen készítek, ami elsősorban azt jelenti, húsmentesen, készítettem kiegészítésképpen egy bujurdit . A bujurdi többféle lehet, a legismertebb  a paprika és feta sütőben. Leírom azt a változatot, amit mi nagyon szeretünk és bármilyen hamar összecsapott ebéd méltó kiegészítése (már ha éppen akadnak otthon hozzávaló alapanyagok).

Kecskesült

Görögország legtöbb vidékén ünnepi asztal része általában a kecskesült, időszaktól függetlenül. Lehet az karácsonyi vagy Húsvéti (főleg) asztal, vagy bármilyen öröm megünneplésére rendezett vendéglátás, a kecskesült mindig megállja a helyét az ünnepi asztalon, de a hétköznapokban is. Nem csoda, hisz rengeteg a kecske a sziklás, kopár hegyeken, főleg a szigeteken. Ezek a kecskék, melyek szabadon vannak tenyésztve, valami elképesztő tehetséggel másznak fel a  legmagasabb hegyek, legmeredekebb sziklafaira is. Húsuk talán a legegészségesebb, hisz növényekkel táplálkoznak, különlegesen szereik az olívafa leveleit. Már leírtam a kecskesült készítését ( kecskesült 1 , kecskesült 2 , kecskesült 3 ) így most csak a képeket mutatom meg. Én nagyon szeretem, ünnepekkor előszeretettel készítem, nagyon "hálás" étel, nem lehet csalódni benne, ráadásul  csak bedobom a sütőbe és ottfelejtem..