Skip to main content

Paleo chili con carne

Igaziból nem tudom mi ez az étel, annak ellenére, hogy folyamatosan hallok róla :) Annyit tudok, hogy nem görög. Na de a napokban inspirációra vágytam és belebotlottam a Domestic geek videóiba, ott találtam a paleo chili con carne receptet, amit el is készítettem és nagyon nagyon ízlett.



Íme a recept mielőtt feledésbe merülne.

Hozzávalók:

1 kg marhahús
1/2 kg darált marhahús
2 húsos piros paprika felszeletelve
1 vöröshagyma nagyobb kockákra aprítva
2 sárgarépa vagy erdélyiesen murok, felkarikázva
maréknyi zellerszár felkarikázva (nekem nem volt és két szál zellert tettem bele a balkonomról)
fel maréknyi apróra vágott fokhagyma (5-6 cikk biztos volt)
4-5 kisebb édesburgonya, én fehéret használtam
500 gr paradicsomlé
só, bors, édes piros paprika, csípős piros paprika (1 kk, még mehetett volna bele több), kömény (1 kk elég volt)

Elkészítés:

Először a marhahúskockákat olívaolajon átpirítom, kiszedem, utána a darált húst fehéredésig kavargatva átpirítom, kiszedem, forró olajra ráteszem a zöldségeket, kivéve a fokhagymát amit a vége fele teszek rá, én nem szeretem az ízét ha megég. Ezekután visszapakolom a húsokat, nyaköntöntöm a paradicsomlével, feltöltöm kis csirkelével, vagy vízzel és csirkekockával vagy zöldségkockával vagy elég a  sima víz is, hisz van elég íz és aroma benne. Kb annyi lé kell hogy olyan jó vastag leves legyen belőle. Kb 1-1,5 órát kell főzni fedő alatt, a marhahús milyenségétől függően.
Nekem nagyon ízlett, nem egy könnyű étel de nagyon laktató, ízletes.

Jó étvágyat !

Eredeti video: https://www.youtube.com/watch?v=dYPtb4D0o9E

Comments

Popular posts from this blog

Fügelekvár (Μαρμελάδα σύκο)

No itt az első aktuális beírás. Az utóbbi időben gyűjtögető életmódot folytatok:) Begyűjtök és elteszek:) Sajnos fügefa nincs a kertben és az udvaron. Férjem-uram semmiképpen nem akart, mert hogy olyan erősek a gyökerei, hogy később csak gondot okoznának a kertben vagy akár a ház alapjainál. Ugyanilyen okból nincsen eperfánk. Mindkettő miatt mindig szomorú vagyok, mikor eszembe jut, mert ez a két legnagyobb természetes árnyékot nyújtó nemesített fa Görögországban és annyira szerettem volna velük beárnyékolni a kertet. De végülis ami fa-dolog, azt ráhagyom, így fügefa nincs. Van viszont a környéken dögivel, úton útfélen. Nem mindegyiken van jó vagy bő gyümölcstermés, de sokszor kisebb nyeszlett fákon meglepően sok és jó minőségű füge terem. 

Bujurdi (Μπουγιουρντί)

Apu és a babgulyás A mai babgulyás mellé, amit mindig szigorúan görögösen készítek, ami elsősorban azt jelenti, húsmentesen, készítettem kiegészítésképpen egy bujurdit . A bujurdi többféle lehet, a legismertebb  a paprika és feta sütőben. Leírom azt a változatot, amit mi nagyon szeretünk és bármilyen hamar összecsapott ebéd méltó kiegészítése (már ha éppen akadnak otthon hozzávaló alapanyagok).

Kecskesült

Görögország legtöbb vidékén ünnepi asztal része általában a kecskesült, időszaktól függetlenül. Lehet az karácsonyi vagy Húsvéti (főleg) asztal, vagy bármilyen öröm megünneplésére rendezett vendéglátás, a kecskesült mindig megállja a helyét az ünnepi asztalon, de a hétköznapokban is. Nem csoda, hisz rengeteg a kecske a sziklás, kopár hegyeken, főleg a szigeteken. Ezek a kecskék, melyek szabadon vannak tenyésztve, valami elképesztő tehetséggel másznak fel a  legmagasabb hegyek, legmeredekebb sziklafaira is. Húsuk talán a legegészségesebb, hisz növényekkel táplálkoznak, különlegesen szereik az olívafa leveleit. Már leírtam a kecskesült készítését ( kecskesült 1 , kecskesült 2 , kecskesült 3 ) így most csak a képeket mutatom meg. Én nagyon szeretem, ünnepekkor előszeretettel készítem, nagyon "hálás" étel, nem lehet csalódni benne, ráadásul  csak bedobom a sütőbe és ottfelejtem..