Skip to main content

Árticsóka omlett

Ennek a finom tojásrántottának a  receptjét már egyszer leírtam, de most kevés változtatással készült, ezért most megint felkerül. Nem nagy dolog, az érdekessége, hogy sütőben sütöm és bébi articsókákat teszek bele, amiket konzervben vásárolok. Kevés parmezánsajt csak feldobja.


Hozzávalók:

8-9 db articsókaszív
2-3 kanál olívaolaj
4-5 tojás (ha lehet bio!)
reszelt parmezánsajt ízlés szerint

A tojásokat alaposan felvertem, majd minden hozzávalót a tojásos masszába kevertem. Az articsókákat azután helyeztem be, miután a masszát már a tepsibe öntöttem. Nagyon hamar meglesz előmelegített sütőben, viszont nem szabad nagyon forró sütőben készíteni, mert a szélei nagyon felpúposodnak és alaposan meg is éghetnek, mire a közepe is átsül. Ha olajban sütjük ki, akkor ne kavargassuk, hagyjuk az alját megsülni, majd egy nagyobb fedő vagy lapos tál/tányér segítségével fordítsuk meg az omlettet és süssük ki a másik oldalát is. A fordítási műveletet gyorsan kell végezni és üres munkapad fölött, mert koszolhatunk vele. 
Készítettem már rozmaringos fűszerezéssel, de jobban szeretem a mezei, egyszerű változatát.



Comments

Popular posts from this blog

Fügelekvár (Μαρμελάδα σύκο)

No itt az első aktuális beírás. Az utóbbi időben gyűjtögető életmódot folytatok:) Begyűjtök és elteszek:) Sajnos fügefa nincs a kertben és az udvaron. Férjem-uram semmiképpen nem akart, mert hogy olyan erősek a gyökerei, hogy később csak gondot okoznának a kertben vagy akár a ház alapjainál. Ugyanilyen okból nincsen eperfánk. Mindkettő miatt mindig szomorú vagyok, mikor eszembe jut, mert ez a két legnagyobb természetes árnyékot nyújtó nemesített fa Görögországban és annyira szerettem volna velük beárnyékolni a kertet. De végülis ami fa-dolog, azt ráhagyom, így fügefa nincs. Van viszont a környéken dögivel, úton útfélen. Nem mindegyiken van jó vagy bő gyümölcstermés, de sokszor kisebb nyeszlett fákon meglepően sok és jó minőségű füge terem. 

Bujurdi (Μπουγιουρντί)

Apu és a babgulyás A mai babgulyás mellé, amit mindig szigorúan görögösen készítek, ami elsősorban azt jelenti, húsmentesen, készítettem kiegészítésképpen egy bujurdit . A bujurdi többféle lehet, a legismertebb  a paprika és feta sütőben. Leírom azt a változatot, amit mi nagyon szeretünk és bármilyen hamar összecsapott ebéd méltó kiegészítése (már ha éppen akadnak otthon hozzávaló alapanyagok).

Kecskesült

Görögország legtöbb vidékén ünnepi asztal része általában a kecskesült, időszaktól függetlenül. Lehet az karácsonyi vagy Húsvéti (főleg) asztal, vagy bármilyen öröm megünneplésére rendezett vendéglátás, a kecskesült mindig megállja a helyét az ünnepi asztalon, de a hétköznapokban is. Nem csoda, hisz rengeteg a kecske a sziklás, kopár hegyeken, főleg a szigeteken. Ezek a kecskék, melyek szabadon vannak tenyésztve, valami elképesztő tehetséggel másznak fel a  legmagasabb hegyek, legmeredekebb sziklafaira is. Húsuk talán a legegészségesebb, hisz növényekkel táplálkoznak, különlegesen szereik az olívafa leveleit. Már leírtam a kecskesült készítését ( kecskesült 1 , kecskesült 2 , kecskesült 3 ) így most csak a képeket mutatom meg. Én nagyon szeretem, ünnepekkor előszeretettel készítem, nagyon "hálás" étel, nem lehet csalódni benne, ráadásul  csak bedobom a sütőbe és ottfelejtem..