Skip to main content

Curry-s csirke

Álljon itt egy post annak reményében, hogy valaha visszatérek a bloghoz. Habár úgy érzem mindent leírtam, mindent elmondtam, mégis néha hiányzik a blogolás élménye, hogy azt és akkor írjak ami nekem jólesik :) Jelen esetben főzésről :)
Ezt az ételt másodszor készítettem el és muszáj gyorsan lejegyeznem, mert nem fogok emlékezni rá..
Sokan kérdeznétek tudom, miért nem írok gyakrabban, nem főzök már? Dehogyisnem, de az utóbbi pár röpke évben erőszakos és kemény változások voltak az életünkben, ami mindenre kihatott, így a főzésre is. Na de csapjunk a lovak közé, megpróbálok receptet adni, habár én mindent szemre tettem bele.





Hozzávalók:

1 kicsontozott csirkemell kockára vágva
1 vöröshagyma apróra vágva
2-3 cikk fokhagyma apróra vágva
1 színes paprika (sárga vagy piros kaliforniai) kockázva
diónyi  darab friss gyömbérgyökér apróra vágva
só, bors ízlés szerint
1 kk pirospaprika, én a füstöltet szeretem ebbe használni
1 lk currypor
1 kk mustár
1 kk paradicsompaszta
teáscsészényi kókuszvíz

Na most ezek a hozzávalók rémisztőnek hatnak így leírva, de igaziból én mindig tartok gyömbérgyökeret itthon, konzerv kókusztejet pedig rendszeresen veszek a Vasilopoulos-ban (görög szupermarket) és mindig van itthon. A kókusztej tejszínét leszedem a kávémba, a maradék vizet pedig megiszom vagy ételbe teszem.

Elkészítés:

A hagymát, paprikát olajon megforgatom, mikor üvegesedik a hagyma rádobom a húst, fehéredésig kevergetve hagyom, aztán mindent hozzáadok. Alaposan összekutyulok mindent, kb annyi lé kell legyen hogy majdnem ellepje a húst. Lefödöm és lassú tüzön készre főzöm és hagyom hogy megvastagodjon a  szósz alatta. Nagyon szeretjük. Rizzsel, karfiolrizzsel szoktam tálalni, de bármilyen körettel finom.

Egyéb csirkés receptjeim:

Comments

Popular posts from this blog

Fügelekvár (Μαρμελάδα σύκο)

No itt az első aktuális beírás. Az utóbbi időben gyűjtögető életmódot folytatok:) Begyűjtök és elteszek:) Sajnos fügefa nincs a kertben és az udvaron. Férjem-uram semmiképpen nem akart, mert hogy olyan erősek a gyökerei, hogy később csak gondot okoznának a kertben vagy akár a ház alapjainál. Ugyanilyen okból nincsen eperfánk. Mindkettő miatt mindig szomorú vagyok, mikor eszembe jut, mert ez a két legnagyobb természetes árnyékot nyújtó nemesített fa Görögországban és annyira szerettem volna velük beárnyékolni a kertet. De végülis ami fa-dolog, azt ráhagyom, így fügefa nincs. Van viszont a környéken dögivel, úton útfélen. Nem mindegyiken van jó vagy bő gyümölcstermés, de sokszor kisebb nyeszlett fákon meglepően sok és jó minőségű füge terem. 

Bujurdi (Μπουγιουρντί)

Apu és a babgulyás A mai babgulyás mellé, amit mindig szigorúan görögösen készítek, ami elsősorban azt jelenti, húsmentesen, készítettem kiegészítésképpen egy bujurdit . A bujurdi többféle lehet, a legismertebb  a paprika és feta sütőben. Leírom azt a változatot, amit mi nagyon szeretünk és bármilyen hamar összecsapott ebéd méltó kiegészítése (már ha éppen akadnak otthon hozzávaló alapanyagok).

Kecskesült

Görögország legtöbb vidékén ünnepi asztal része általában a kecskesült, időszaktól függetlenül. Lehet az karácsonyi vagy Húsvéti (főleg) asztal, vagy bármilyen öröm megünneplésére rendezett vendéglátás, a kecskesült mindig megállja a helyét az ünnepi asztalon, de a hétköznapokban is. Nem csoda, hisz rengeteg a kecske a sziklás, kopár hegyeken, főleg a szigeteken. Ezek a kecskék, melyek szabadon vannak tenyésztve, valami elképesztő tehetséggel másznak fel a  legmagasabb hegyek, legmeredekebb sziklafaira is. Húsuk talán a legegészségesebb, hisz növényekkel táplálkoznak, különlegesen szereik az olívafa leveleit. Már leírtam a kecskesült készítését ( kecskesült 1 , kecskesült 2 , kecskesült 3 ) így most csak a képeket mutatom meg. Én nagyon szeretem, ünnepekkor előszeretettel készítem, nagyon "hálás" étel, nem lehet csalódni benne, ráadásul  csak bedobom a sütőbe és ottfelejtem..